Broadway logó
Adorjáni Adorjáni

Adorjáni Bálint

Előadó

leírás

Színész. 2001-2004. Janus Egyetemi Színház, Pécs 2004-2008. SZFE 2008- Radnóti Miklós Színház Díjak: 2007. Varsói Nemzetközi Színházi Iskolák Fesztiválja 1. helyezés (Wyspiansky: Novemberi éj) Szerepek: Triztan Tzara: Gyász szív - Gyászoló (Janus Egyetemi Színház)  Witold Gombrowicz: Yvonne, a…

Színész.

2001-2004. Janus Egyetemi Színház, Pécs
2004-2008. SZFE
2008- Radnóti Miklós Színház

Díjak:
2007. Varsói Nemzetközi Színházi Iskolák Fesztiválja 1. helyezés (Wyspiansky: Novemberi éj)

Szerepek:
Triztan Tzara: Gyász szív – Gyászoló (Janus Egyetemi Színház) 
Witold Gombrowicz: Yvonne, a burgundi hercegnő – Ciprián (Janus Egyetemi Színház) 
Shakespeare: Lóvátett lovagok – Biron, lovag (Janus Egyetemi Színház)
Vladimir és Oleg Presznyakov: A munguzok támadása (Szombathely)
Carlo Goldoni: A háború – Claudio gróf (Ódry Színpad)
Stanislaw Wyspianski: Novemberi éj – Wysocki, forradalmár (Ódry Színpad)
Karl Kraus: Az emberiség végnapjai – riporter (Ódry Színpad)
„Vigyétek ki az éjjelit” – több szerep (Ódry Színpad)
Weöres Sándor: Octopus, avagy Szent György és a Sárkány históriája – Drinus rhétor (Ódry Színpad)
Sputnic Disco – színész (Ódry Színpad)
Térey János: Asztalizene – Roland, pincér
Eduardo de Filippo: Nápolyi kísértetek – Gastone Califano; 1. hordár
Gavault-Charvay: A csodagyermek – Hernani
Fisherman’s friends – közreműködő (TÁP Színház)
Plautus: A hetvenkedő katona  – Pyrgopolinices, katona (Pécsi Szabadtéri Játékok – Anna Udvar) 
„Add ide a rudadat, Dodó” (TÁP Színház) 
Osztrovszkij: Farkasok és bárányok – Klavgyij Goreckij
Ibsen: Solness építőmester – Ragnar Brovnik

Szerepei a Kecskeméti Katona József Színházban:

László Miklós – Mohácsi István – Mohácsi János: Illatszertár (Asztalos úr) – 2019/2020
John Harold Kander – Fred Ebb – Bob Fosse: Chicago (Billy Flynn ) – 2019/2020
Leonyid Zorin: Varsói melódia (Viktor) – 2017/2018
Bródy János – Szörényi Levente: Kőműves Kelemen (Kőműves Kelemen) – 2017/2018
Molière: A képzelt beteg (Béralde, Argan öccse) – 2017/2018
Lee Hall – Tom Stoppard – Marc Norman: Szerelmes Shakespeare (Marlowe) – 2016/2017
Friedrich Schiller: Ármány és szerelem (Ferdinánd, Von Walter fia) – 2016/2017
Kié vagy, mondd? (Szereplő) (rendező) – 2016/2017
Ira Gershwin – George Gershwin – Adolph Green – Betty Comden – Roger Edens: Ének az esőben (Don Lockwood) – 2015/2016
Miroslav Krleža: A Glembay ház (Dr. Silberbrandt, a báróné gyóntatója) – 2015/2016
William Shakespeare: Lear király (Cornwall fejedelem) – 2015/2016
William Shakespeare: Tévedések vígjátéka (Epheszoszi Antipholusz, Égeon és Emília fia) – 2014/2015
Hajós András – Dinyés Dániel – Tasnádi István: Spam operett (Feri, szortiment manager, intrikus) – 2014/2015
Csiky Gergely: Buborékok (Róbert , gyermekeik) – 2014/2015
Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij: A Karamazov testvérek (Dmitrij Karamazov) – 2014/2015
Euripidész: Oresztész (Püladész) – 2014/2015
Anton Pavlovics Csehov: Platonov (Szergej Pavlovics Vojnyicev, Vojnyicev tábornok első házasságából származó fia) – 2013/2014
Henrik Ibsen: Hedda Gabler (Jörgen Tesman, a kultúrtörténet ösztöndíjasa) – 2013/2014
Mohácsi János – Mohácsi István: A csillagos ég (Piller Róbert György, Bánk bán) – 2013/2014
Nényei Pál: Mozgófénykép (Jávor Pál, mindenkinél csinosabb) – 2012/2013
Nyikolaj Vasziljevics Gogol: Holt lelkek (Orrjukov) – 2012/2013
Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij: Karamazovok (Dmitrij Karamazov, Dmitrij Karamazov, Dmitrij Karamazov) (dalszerző, dalszerző, dalszerző) – 2012/2013
Georges Feydeau: Bolha a fülbe (Romain Tournel) – 2011/2012
Térey János – Kovács Krisztina: Protokoll (Donner, Mátrai barátja, baleseti sebész) – 2011/2012
Takátsy Péter: Para-Frázis (Apa, Apa) – 2010/2011
Federico García Lorca: Yerma (Juan) – 2010/2011
Marc Michel – Eugene Labiche: Olasz szalmakalap (Achille de Rosalba, fiatal arszlán) – 2010/2011
Iszaak Babel: Alkony (Szenyka Topun) – 2010/2011
Lars von Trier: A főfőnök (Szereplő) – 2010/2011
Heltai Jenő: Naftalin (Laboda Péter, liezonőr) – 2009/2010
Szabó Magda: Bárány Boldizsár (Mókus doktor, Nyúl Tanító Úr, Márton kapitány, darázs) – 2009/2010
Szálinger Balázs: Oidipusz gyermekei (Eteoklész) – 2009/2010
Bereményi Géza – Kovács Krisztina: Apacsok (Fürge hód) – 2008/2009
Henrik Ibsen: Solness építőmester (Ragnar Brovik, fia, rajzoló) – 2008/2009
Osztrovszkij: Farkasok és bárányok (Klavgyij Goreckij, Csugunov unokaöccse ) – 2008/2009
Eduardo de Filippo: Nápolyi kísértetek (1. hordár, (elítélt lélek)) – 2007/2008
Térey János: Asztalizene (Roland, pincér a White Box-ban) – 2007/2008
 
Film:
Tizennyolc éven felüliek (rend: Márton Gyula)

Tv:
Osvát a Radnóti Színházban (rend: Sólyom András)