Jegyek kaphatók:
2026. július 1-jén, szerdán 11.00 órától
A brooklyni székhelyű City of the Sun különleges, műfajokon átívelő hangzásvilágával érkezik Budapestre, a Dürer Kertbe 2026. szeptember 14-én. A zenekar instrumentális, filmes erejű kompozíciói az indie rock, a latin folk, a blues és a világzene elemeit ötvözik, miközben egy egyedi, érzelmileg gazdag zenei nyelvet hoznak létre, amely kontinenseken átívelve szólítja meg a közönséget.
A formációt John Pita gitáros alapította, Zach Para dobos csatlakozásával, később pedig Matt Fasano basszusgitáros és Marco Bolfelli gitáros tette teljessé a zenekar felállását. A City of the Sun zenéje egyszerre intim és filmszerű, olyan, mintha egy történetbe lépnénk be, amelyet hangok mesélnek el.
A 2016-os To The Sun and All the Cities in Between, a 2020-as self-titled album, valamint a 2022-es Segunda Alma megjelenése óta a zenekar világszerte kultikus rajongótábort épített ki. Turnéik során többek között a Peter Bjorn and John és a Thievery Corporation formációkkal is színpadra léptek, miközben zenéjük London, Párizs és Athén koncerttermeit is megtöltötte.
Legújabb lemezük, az Under the Moon, új fejezetet nyit a zenekar történetében. Phil Ek (Fleet Foxes, Father John Misty, Built to Spill) producer közreműködésével készült album hangzásában egyszerre jelenik meg a melankólia, a mozgás és a megújulás. A dalok között westernes hangulatok, mediterrán lüktetés, sivatagi rock és diszkó-funk elemek is feltűnnek, miközben a zenekar továbbra is megőrzi jellegzetes, instrumentális történetmesélését.
A City of the Sun koncertje különleges audiovizuális utazást ígér a rajongók számára 2026. szeptember 14-én a Dürer Kertben. A sivatagi tájakat idéző gitártextúrák, a filmes hangulatok és a sodró ritmusok egy olyan élményt teremtenek, amely túlmutat a hagyományos koncerten.
* Az időpont és műsorváltozás jogát fenntartjuk!
ajánlott programok
ajánlott programok